IOTC
دوشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۱۹:۲۴
سرویس : عمومی
کد خبر : ۶۰۰۶
گزارشگر : ۲۹
سرویس عمومی
حضور ۱۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در بزرگترین رویداد نمایشگاهی کشور

تبلور دیپلماسی انرژی ایران در نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران

مدیر بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران گفت: با وجود تبلیغات علیه دیپلماسی انرژی و موفقیت‌های بین‌المللی صنعت نفت ایران حضور و استقبال شرکت‌های خارجی از این رویداد بین‌المللی نشان از این دارد که اعتماد به صنعت نفت کشور رو به فزونی بوده است

تبلور دیپلماسی انرژی ایران در نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران به نقل از شانا، غلامرضا جمالی امروز (دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت) در نشست خبری بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به اینکه این نمایشگاه از روز چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، بیان کرد: گام‌های مؤثری که طی ۲ سال اخیر در صنعت نفت برداشته شده مرهون حمایت و هدایت وزیر نفت است.

وی ضمن تشکر از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و همه دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران با تأکید بر اینکه نمایشگاه نفت بزرگترین رویداد نمایشگاهی ایران و یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های صنعت نفت در غرب آسیاست، گفت: امسال با حضور و استقبال شرکت‌های داخلی و خارجی روبه‌رو بودیم.

مدیر بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران با اشاره به اینکه بعضی از شرکت‌ها به‌دلیل محدودیت زیرساخت‌ها موفق به حضور در این رویداد نشدند، افزود: امیدواریم سال‌های آینده مقدمات لازم برای حضور همه شرکت‌ها فراهم شود.

جمالی با اشاره به حضور هزار و ۵۰۰ شرکت داخلی و ۲۵۰ شرکت خارجی در این رویداد بین‌المللی گفت: پارسال ۲ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی به شرکت‌های خارجی اختصاص یافته بود، اما امسال فضای مربوط به حضور شرکت‌های خارجی به ۵ هزار متر مربع رسیده است.

 افزایش روز افزون اعتماد به صنعت نفت ایران

وی تأکید کرد: با وجود تبلیغات علیه دیپلماسی انرژی کشور و موفقیت‌های بین‌المللی صنعت نفت ایران انجام می‌شود اما حضور و استقبال شرکت‌های خارجی نشان می‌دهد که اعتماد به صنعت نفت ایران روز به روز افزایش یافته است.

مدیر بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران با اشاره به اینکه در این رویداد شرکت‌هایی از ۱۲ کشور حضور دارند، گفت: این کشورها شامل روسیه، چین، آلمان، فرانسه، ژاپن، بلاروس، هند، کانادا، ایتالیا، ترکیه، اتریش و آرژانتین خواهد بود.

جمالی با بیان اینکه از مقام‌های بلندپایه دیگر کشورهای نفتی جهان برای حضور در آیین رسمی گشایش بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران دعوت شده است، تصریح کرد: در جانمایی نمایشگاه بیست و هشتم به رویکرد صنعت نفت در بخش بالادست، میان‌دستی و پایین‌دست توجه شده است و سالن‌ها و غرفه‌های نمایشگاه بر اساس زنجیره ارزش در صنعت نفت چیده شده‌اند.

وی ادامه داد: با هدف حمایت از تولید فناوری در صنعت نفت، در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران بخشی به شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های فناور، دانشگاه‌ها و شرکت‌های استارتاپی اختصاص داده شده است.  

حضور پر رونق صنعتگران و دانشگاهیان در نمایشگاه بیست‌وهشتم

مدیر بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران با اشاره به اینکه در حاشیه حضور پر رونق صنعتگران و دانشگاهیان در این نمایشگاه، رویدادهای جانبی پرشماری برگزار خواهد شد، تأکید کرد: بسیاری از این رویدادها به امضای قرارداد و تفاهم‌نامه در صنعت نفت و رونق تولید و اقتصاد منتج خواهد شد.

جمالی تصریح کرد: یکی از کارکردهای اصلی هر ساله نمایشگاه نفت، اتصال بی‌واسطه بخش دولتی و خصوصی است، در شرایط عادی به‌دلیل وجود دیوان‌سالاری اداری، این ارتباط با موانعی روبه‌روست اما این فرصت در نمایشگاه فراهم خواهد شد و گردش مالی بزرگی در این رویداد بین‌المللی ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه شعار امسال نمایشگاه نفت «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» است، گفت: در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت رونمایی از تجهیزات بار اول را خواهیم داشت که در حوزه تأمین نیاز داخلی و صادرات تجهیزات و فناوری صنعت نفت قابل اهمیت است.  

ایجاد پردیس مجازی نمایشگاه نفت و تلویزیون اینترنتی شرکت ملی نفت

رئیس روابط‌ عمومی شرکت ملی نفت ایران تأکید کرد: امسال برای بازتاب شایسته رخدادهای نمایشگاه در فرصتی مجازی، پردیس مجازی نمایشگاه و تلویزیون اینترنتی شرکت ملی نفت ایران را ایجاد کردیم تا افرادی که خارج از نمایشگاه هستند از این رویداد بهره ببرند.

جمالی تصریح کرد: برای نخستین بار سالن ویژه‌ای مربوط به شرکت‌های تجهیز محور و تولید بار اول در نظر گرفتیم تا سازندگان این تجهیزات تازه‌ترین تولیدات خود را به عرصه نمایش بگذارند.

حضور برجسته دانش‌بنیان‌ها و استارت‌آپ‌ها در بزرگ‌ترین رویداد نفتی ایران

وی با بیان اینکه سالن ۱۰ و ۱۱ به حوزه فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز علمی و دانشگاهی و پیوند بین صنعت و دانشگاه اختصاص داده شده است، افزود: ۸۰ شرکت دانش‌بنیان در بیست‌وهشتمین نمایشگاه حضور دارند و فضایی نیز برای شرکت‌های نوپا به‌منظور ارتباط با صنعت نفت با حضور ۶۴ شرکت استارتاپی فراهم کردیم.

مدیر بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت با اشاره به اینکه ۷۰  هزار متر مربع فضای سرپوشیده و روباز زیر پوشش این رویداد است، ادامه داد: هر فضایی که در نمایشگاه امکان استفاده داشته، به شرکت‌های مختلف اختصاص یافته است با این حال شماری از شرکت‌ها به‌دلیل محدودیت فضا در نمایشگاه بیست‌وهشتم حضور ندارند.

جمالی تصریح کرد: در نمایشگاه سال گذشته ۱۵۰ تفاهم‌نامه و قرارداد منعقد شد و امسال نیز در جریان رویدادهای جانبی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی امضا خواهد شد.

نمایش تازه‌ترین دستاوردهای فناورانه و ساخت داخل در نمایشگاه نفت تهران

وی با بیان اینکه نمایشگاه نفت تهران بزرگترین رویداد نمایشگاهی ایران است، گفت: تازه‌ترین دستاوردهای فناورانه ساخت داخل و تولید بار اول با توجه به همه زنجیره ارزش در بالادستی، میان‌دستی و پایین‌دستی صنعت نفت به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش شانا، در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران بیش از هزار و ۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف ازجمله شرکت‌های بالادست نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارت‌آپ‌ها و دیگر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت حضور دارند.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به‌عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین رویداد نفتی ایران، با حمایت و سیاست‌گذاری وزارت نفت، از سوی شرکت ملی نفت ایران برگزار می‌شود و شرکت‌های اصلی وزارت نفت (شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی)، شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه آن‌ها و دست‌اندرکاران اصلی صنعت نفت، در آن حضور جدی و فعال دارند.

این رویداد با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» روزهای ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

(دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳) ۱۹:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید