IOTC
شنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۱۱:۲۶
سرویس : خارک
کد خبر : ۶۰۰۱
گزارشگر : ۲۹
سرویس خارک

پایانِ نوسازی و بهسازی فرودگاه استراتژیک شهدای خارگ

سرپرست مدیریت عملیات عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران از اتمام تعمیرات و نوسازی سقف فرودگاه مهم و استراتژیک جزیره خارگ توسط این شرکت پیش از برنامه زمان بندی خبر داد.

پایانِ نوسازی و بهسازی فرودگاه استراتژیک شهدای خارگ
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران، حسین احمدی با بیان این که فرودگاه شهدای جزیره خارگ یکی از راهبردی‌ترین فرودگاه‌های کشور در حوزه حمل و نقل هوایی بوده و از لحاظ لجستیک نقش مهم و تاثیرگذاری در این جزیره دارد، گفت: در بازدیدهای انجام شده از این فرودگاه، مشکلات و معایب آن بررسی شد که بر مبنای آن عملیات تعمیرات، نوسازی و رفع کمبود تجهیزات این فرودگاه با قید فوریت در دستور کار شرکت پایانه های نفتی ایران و عملیات عمومی قرار گرفت.

بازدید+ فرودگاه + غریبی 4

وی به نقش مهم فرودگاه جزیره خارگ در جابجایی کارکنان صنعت نفت و ساکنین بومی این جزیره اشاره کرد و اظهار داشت: باتوجه به اینکه در شرایط سخت آب و هوایی امکان تردد دریایی وجود ندارد، نقش فرودگاه شهدای جزیره خارگ به‌عنوان مهم‎ترین راه ارتباطی کارکنان صنعت نفت و مردم مستقر در منطقه بسیار حائز اهمیت است.
 

فرودگاه

سرپرست مدیریت عملیات عمومی با اشاره به فرسودگی ورق‌های بام سالن فرودگاه که در ایام بارندگی موجب نشت آب به داخل آن می‌شد، گفت: نشت آب هم موجب آسیب دیدگی دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی مستقر در سالن و هم نارضایتی بین مسافران می شد.

حسین احمدی به رفع ایرادات هشت سال گذشته و بهسازی ساختمان فرودگاه اشاره کرد و افزود: تعویض ورق‌های بام، پنل‌های سقف و اجرای مواد نانو برای آب بندی، اجرای ایزوگام، ایجاد واک وی برای عبور ایمن روی بام در مواقع نیاز و همچنین ارتقا تجهیزات برج مراقبت، دستگاه‌های ناوبری و کمک ناوبری از جمله این اقدامات بوده است.

وی با اشاره به حجم بالای پروازهای روزانه در این فرودگاه تصریح کرد: فرودگاه شهدای خارگ در شرایط نامناسب جوی و دریایی تنها راه تردد به منطقه عملیاتی خارگ بوده که بدون کوچکترین اختلالی در روند خدمت رسانی به مردم و کارکنان توانستیم این پروژه را با مبلغ حدود ۹۰ میلیارد ریال به اتمام برسانیم.
 
(شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) ۱۱:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید