IOTC
جمعه / ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۱:۲۶
سرویس : عکس و فیلم
کد خبر : ۵۶۵۷
گزارشگر : ۲۹
سرویس عکس و فیلم

جزیره خارگ نماد مقاومت و پایداری در دوران دفاع مقدس + تصاویر

جزیره خارگ را می‌توان نمادی از مقاومت ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس دانست؛ چراکه به اندازه روزهای جنگ بمباران شد ولی هیچگاه صادرات نفت کشور قطع نشد.

جزیره خارگ نماد مقاومت و پایداری در دوران دفاع مقدس + تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران، دوران ٨ ساله دفاع مقدس که یکی از حساس‌ترین برهه‌های حیات مردم ایران محسوب می شود، همسو با رزم بی امان دلاورمردان اسلام در عرصه نبرد با دشمن متجاوز، نیروهای پرتوان صنعت نفت، همگام با رزمندگان سلحشور اسلام در دوران دفاع مقدس، حماسه های جاودانی در صفحات تاریخ پر افتخار این مرز و بوم ثبت کردند.

دشمن تا دندان مسلح با خیال خام فتح سه روزه تهران، جنگی خانمان سوز را آغاز کرده بود، هرگز در 2888 روز بمباران هوایی جزیره خارگ نتوانست قلب صنعت نفت کشورمان را از تپش باز دارد و این مهم دست نیافت مگر با رشادت های دلاورمردان عرصه صنعت نفت و مردان بی ادعایی که هنوز هم در این عرصه زنده اند و نامشان ماندگار.

دلیر مردان صنعت نفت، ضمن حضور در خطوط مقدم جبهه ها در سنگر اقتصاد و تولید، یک لحظه درنگ نکردند و با این که تاسیسات نفتی، واحدهای بهره برداری، مخازن ذخیره سازی نفت و گاز، خطوط انتقال نفت و اسکله های صادراتی زیر آتش دشمن بعثی قرار داشت، با عزم و اراده ای پولادین در راستای حفظ ظرفیت تولید نفت و گاز و تامین نیازهای داخلی و صادرات نهایت همت خود را به کار بستند.

جزیره 32 کیلومتر مربعی خارگ در طول ۲۸۸۸ روز جنگ تحمیلی، ۲۸۳۴ بار مورد حمله موشکی و هوایی عراق قرار گرفت، اما رشادت ها و جانفشانی ها و پایداری مردم و خانواده کارکنان نفت و ایثارگری متخصصان صنعت نفت، رزمندگان دلاور نیروهای مسلح و سایر دلسوزان حاضر در صحنه باعث شد که حتی برای یک روز هم جریان صادرات نفت قطع نگردد و  نام خارگ به عنوان جزیره پایداری در تاریخ ثبت شود.

خارگ+ دفاع مقدس 35
خارگ+ دفاع مقدس 34
خارگ+ دفاع مقدس 33
خارگ+ دفاع مقدس 32
خارگ+ دفاع مقدس 31
خارگ+ دفاع مقدس 30
خارگ+ دفاع مقدس 29
خارگ+ دفاع مقدس 28
خارگ+ دفاع مقدس 27
خارگ+ دفاع مقدس 26
خارگ+ دفاع مقدس 25
خارگ+ دفاع مقدس 24
خارگ+ دفاع مقدس 23
خارگ+ دفاع مقدس 22
خارگ+ دفاع مقدس 21
خارگ+ دفاع مقدس 20
خارگ+ دفاع مقدس 19
خارگ+ دفاع مقدس 18
خارگ+ دفاع مقدس 17
خارگ+ دفاع مقدس 16
خارگ+ دفاع مقدس 15
خارگ+ دفاع مقدس 14
خارگ+ دفاع مقدس 13
خارگ+ دفاع مقدس 12
خارگ+ دفاع مقدس 11
خارگ+ دفاع مقدس 10
خارگ+ دفاع مقدس 9
خارگ+ دفاع مقدس 8خارگ+ دفاع مقدس 7خارگ+ دفاع مقدس 6خارگ+ دفاع مقدس 5خارگ+ دفاع مقدس 4خارگ+ دفاع مقدس 3خارگ+ دفاع مقدس 2خارگ+ دفاع مقدس 1

خارگ+ دفاع مقدس 38
خارگ+ دفاع مقدس 37
خارگ+ دفاع مقدس 36

(جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲) ۱۱:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید