IOTC
چهارشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۴:۱۰
سرویس : عمومی
کد خبر : ۵۴۶۸
گزارشگر : ۲۹
سرویس عمومی

جلسه شورای فرهنگ عمومی جزیره خارگ برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی جزیره خارگ با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با موضوع اعتلای فرهنگ عمومی با رویکرد وحدت و ارزش‌های مشترک دینی برگزار شد.

جلسه شورای فرهنگ عمومی جزیره خارگ برگزار شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران، آیت‌الله صفایی بوشهری در جلسه شورای فرهنگ عمومی جزیره خارگ با اشاره به سابقه تاریخی و مقاومت جزیره خارگ، فرهنگ این منطقه را متمایز برشمرد و بیان کرد: این تمایز، هویت فرهنگی منحصر به فردِ اهالی بومی این منطقه را شکل می‌دهد.
وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی بالاترین شورا در استان است، بر برگزاری منظم آن تاکید کرد و گفت: تصمیمات شورای فرهنگ عمومی مکمل تصمیمات شورای اداری است و پیگیری مصوبات آن لازمه موفقیت این شورا می باشد
امام جمعه بوشهر لازمه کار فرهنگی را شناسایی و فراهم سازی زیرساخت‌های فرهنگی عنوان کرد و افزود: نظام مسایل و آسیب شناسی فرهنگی جزیره خارگ همراه با علت‌ها و راهکار‌ها ظرف حداکثر یک ماه با اولویت‌بندی تنظیم و مدون شود.
وی فرهنگ عمومی را مجموعه‌ای منسجم و نظام یافته‌ای از اهداف، ارزش‌ها عقاید، باورها، آداب و رسوم و هنجار‌های متعلق به یک جغرافیای فرهنگیِ قوم یا ملت دانست.
آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اهمیت مصوبات شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد: حل بحران‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی از طریق تصمیم‌گیری در این جلسه نشان از اهمیت این شوراست، چراکه مسئولیت تمام مسایل فرهنگی یک جامعه بر عهده شورای فرهنگ عمومی است و هرگونه ناکامی در بحران‌های اجتماعی نشان از موفق نبودن این شورا دارد.
وی اظهار کرد: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی با بهره‌گیری از ظرفیت متخصصان برای اولویت‌بندی و تصمیم‌گیری راه‌اندازی شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر برگزاری دیداری‌های مردمی و حضور هرچه بیشتر  در جمع مردم را از مهمترین راهبرد‌های اعضای شورای فرهنگ عمومی دانست.
آیت‌الله صفایی بوشهری همچنین بر نظارت دقیق و اصولی مصوبات شورای فرهنگ عمومی برای حل و فصل بحران‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی با تخصیص اعتبارات اجرایی تأکید کرد.

 

 رئیس پایانه نفتی خارگ در جلسه شورای فرهنگ عمومی جزیره خارگ اظهار داشت: شورا، از لحاظ ماهیتی، یک نهاد هماهنگ کننده، رصدگر و تأمین کننده راهبرد و خوراک راهبردی برای دستگاه‌های فرهنگی و مجموعه‌های عمل کننده در حوزه فرهنگ است.
سیدمحمدجواد موسوی خاطرنشان کرد: با دستور مدیریت ارشد شرکت پایانه های نفتی ایران، این شرکت در جزیره خارگ در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات بسیار مناسبی به انجام رسانده است.

 

حجت‌الاسلام کارگر امام جمعه جزیره خارگ در این جلسه، وحدت بین شیعه و سنی را مهمترین ویژگی مردم جزیره خارگ عنوان و بر برنامه‌ریزی برای تقویت این مهم تأکید کرد.

 

شیخ کنعانی امام جمعه اهل سنت این جزیره هم، وحدت و همبستگی را لازمه‌ی موفقیت این جزیره دانست.
همچنین دشتی‌زاده بخشدار ویژه‌ی خارگ، فرهنگ کار و تولید، زیست عفیفانه و امید به آینده را از مواردی دانست که باید به آن اهتمام ویژه ورزید.
پیش از این نشست، نماینده ولی فقیه در استان، با حضور بر سر مزار شهدای گمنام جزیره خارگ به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام کرد.

 

جلسه شورای فرهنگ عمومی 2
جلسه شورای فرهنگ عمومی 1

جلسه شورای فرهنگ عمومی 3


جلسه شورای فرهنگ عمومی 5
جلسه شورای فرهنگ عمومی 4

جلسه شورای فرهنگ عمومی 6


جلسه شورای فرهنگ عمومی 19
جلسه شورای فرهنگ عمومی 18

جلسه شورای فرهنگ عمومی 14

جلسه شورای فرهنگ عمومی 13
جلسه شورای فرهنگ عمومی 12
جلسه شورای فرهنگ عمومی 11
جلسه شورای فرهنگ عمومی 10
جلسه شورای فرهنگ عمومی 9
جلسه شورای فرهنگ عمومی 8
جلسه شورای فرهنگ عمومی 7


جلسه شورای فرهنگ عمومی 24
جلسه شورای فرهنگ عمومی 23
جلسه شورای فرهنگ عمومی 22
جلسه شورای فرهنگ عمومی 21
جلسه شورای فرهنگ عمومی 20
جلسه شورای فرهنگ عمومی 18
جلسه شورای فرهنگ عمومی 17
جلسه شورای فرهنگ عمومی 16
جلسه شورای فرهنگ عمومی 15

(چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۴:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید