IOTC
سه شنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۱ / ۱۶:۴۴
سرویس : عمومی
کد خبر : ۵۲۰۱
گزارشگر : ۲۹
سرویس عمومی

توان بارگیری و صادرات زمینی میعانات گازی سایت ١ پارس‌جنوبی افزایش می‌یابد

با پیگیری مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی و کمک به رفع مشکلات توسعه و تکمیل تأسیسات بارگیری زمینی میعانات گازی سایت ١ پارس‌جنوبی، افزایش ظرفیت بارگیری و صادرات زمینی میعانات گازی این تاسیسات به‌زودی محقق می‌شود.

توان بارگیری و صادرات زمینی میعانات گازی سایت ١ پارس‌جنوبی افزایش می‌یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تاسیسات بارگیری زمینی میعانات گازی سایت ١ پارس جنوبی با ظرفیت تقریبی ۲٠ هزار بشکه در روز، جنب مخازن متمرکز میعانات گازی منطقه عسلویه قرار گرفته است که پیش از این، عملیات راهبری آن به‌منظور بارگیری و ارسال میعانات گازی تولیدی با تانکرهای حمل سوخت به مقاصد داخلی و صادراتی، در اختیار شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران بود که با دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، فرآیند تحویل و تحول این تاسیسات و برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت بارگیری تا ١٠٠ هزار بشکه در روز، تیرماه امسال به شرکت پایانه های نفتی ایران واگذار شد.

این تاسیسات که متشکل از "یک خط هدر ورودی ۲٠ اینچ از مخازن متمرکز"، "٣ دستگاه پمپ سانتریفوژ جهت ارسال میعانات تحت فشار 2.5 بار به پهلوگاه‌های بارگیری"، "۸ دستگاه اندازه‌گیری ٣ اینچ از نوع توربینی" و "۸ نازل بارگیری" است، مجهز به رینگ آب آتش‌نشانی فایبر گلاس زیرزمینی بوده و از شبکه آب آتش‌نشانی مخازن متمرکز تغذیه می‌شود.

به ‌منظور بررسی مسائل و چالش‌های موجود، جمعی از کارشناسان مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی طی بازدید میدانی از این تاسیسات از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل فنی و عملیاتی، انتقال (بارگیری و حمل میعانات)، اچ‌اس‌یی، زیست‌محیطی، ارتباطی و مخابراتی، خدماتی و ترابری، ساختمان‌های اداری، تجهیزات ایمنی و... قرار گرفتند.
به دنبال این بازدید، جلسه‌ای با حضور مدیران شرکت پایانه‌های نفتی ایران، مدیریت امور بین‌الملل و کارشناسان معاونت برنامه‌ریزی تلفیق طرح‌ها و برنامه‌ها پیرامون مشکلات موجود برگزار شد که پس از بحث و تبادل‌نظر و تعیین اولویت اقدامات کوتاه‌مدت و میان‌مدت در راستای بهره‌برداری ایمن و رفع نواقص منتهی به حوادث احتمالی، تصمیماتی برای اعتباربخشی به شرکت پایانه‌های نفتی ایران به‌منظور انجام تعمیرات، استقرار استانداردها و رعایت الزامات HSE و همچنین توسعه و تکمیل این تاسیسات به ظرفیت های بالاتر، اتخاذ شد.
 
گفتنی است؛ شرکت پایانه‌های نفتی ایران هم‌اکنون، بازسازی و تکمیل ساختمان‌های نیمه تمام مجاور این تاسیسات که در مالکیت شرکت نفت‌و‌گاز پارس است، را با هماهنگی این شرکت در دست اجرا دارد که پس از اتمام کار، بخشی از آن به فضای مناسب اداری و بخشی دیگر، به استقرار رانندگان تانکرهای حمل سوخت جاده‌ای اختصاص می یابد.
(سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱) ۱۶:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید