IOTC
شنبه / ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۰
سرویس : عسلویه
کد خبر : ۵۰۸۷
گزارشگر : ۲۹
سرویس عسلویه

عملیات کالیبراسیون ( تعیین حجم پایه پرورهای سایت دو) منطقه کنگان آغاز شد

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ازآغازعملیات کالیبراسیون( تعیین حجم پایه پرور) سایت دو در منطقه کنگان خبر داد.

عملیات کالیبراسیون ( تعیین حجم پایه پرورهای سایت دو) منطقه کنگان آغاز شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران،عباس اسدروز با بیان این مطلب افزود: سیستم میترینگ سایت دو منطقه کنگان بسیاردقیق وقابل اعتماد است و این سیستم ها براساس الزامات استاندارد Api به صورت دوره ای نیاز به کالیبراسیون و پایش حجم پایه دارند
وی یادآور شد: با توجه به ضرورت دقت در کیفیت و کمیت صدور میعانات گازی پارس جنوبی، سیستم میترینگ صادرات میعانات گازی سایت ۲ در منطقه کنگان مورد صحت سنجی قرار خواهد گرفت.
اسدروز ادامه داد: سیستم میترینگ سایت ٢ جهت اندازه گیری میعانات گازی تحویلی به نفت کشها از طریق گوی های شناور شماره ٣ و ٤ احداث و از سال ١٣٩٣ ،همزمان با راه اندازی فاز ١٢ مورد بهره برداری قرار گرفته است .
وی افزود: میعانات گازی تولیدی از فازهای ١٢ ،١٣ ،١٤ ، ١٩، ٢٢،٢٣ و ٢٤ از طریق این سیستم اندازه گیری وتحویل نفت کشها می گردد.
 

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ادامه داد: میعانات گازی صادراتی و تحویل داخلی از این طریق اندازه گیری می گردد و عملیات مورد نظر به منظور تعیین حجم پایه دو دستگاه  پروور ثابت صورت می گیرد که اندازه گیری این پارامتر در تعیین ضریب تصحیح میترها و اندازه گیری دقیق میزان میعانات گازی تحویلی از اهمیت بسزایی برخوردار است .

اسدروز تصریح کرد :این عملیات توسط تیم خبره کالیبراسیون اداره عملیات صادرات آغاز و بر اساس الزامات تعریف شده این عملیات با حضور نمایندگان شرکت بازرسی مستقل SGS ونماینده اداره کل نظارت بر صادرات و طبق  برنامه تنظیمی حدود یک هفته به طول خواهد انجامید .
 

شایان ذکر است همزمان با آغاز این عملیات ،غلامحسین گرامی رئیس  پایانه میعانات گازی پارس جنوبی ضمن حضور در محل میترینگ پارس ٢ از نزدیک به بررسی وضعیت موجود و روند عملیات پرداختند.

کالیبراسیون 8
کالیبراسیون 7
کالیبراسیون 6
کالیبراسیون 5
کالیبراسیون 4
کالیبراسیون 3
کالیبراسیون 2
کالیبراسیون 1

(شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید