IOTC
پنج شنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۷:۲۶
سرویس : خارک
کد خبر : ۵۰۴۱
گزارشگر : ۲۹
سرویس خارک
عباس اسدروز:

امروز هر میزان نفتی که شرکت ملی نفت ایران تولید نماید، پایانه‌های نفتی قادر است آن را صادر کند

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: یکی از راهبردهای اصلی دولت سیزدهم خنثی سازی تحریم‌ها می‌باشد که بخش عمده‌ای از بار اجرایی این موضوع بر عهده صنعت نفت است.

امروز هر میزان نفتی که شرکت ملی نفت ایران تولید نماید، پایانه‌های نفتی قادر است آن را صادر کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران ، عباس اسدروز پنج شنبه ( 15 اردیبهشت ) در نشست با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و جزیره خارگ اظهار داشت: همانطور که می‌دانید یکی از راهبردهای اصلی دولت سیزدهم خنثی سازی تحریم‌ها می‌باشدکه طبیعتاً بخش عمده‌ای از بار اجرایی این موضوع بر عهده صنعت نفت است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران افزود:امروز معاون محترم وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جزیره خارگ حضور پیدا کرد تا از نزدیک و در میدان، وضعیت تولید، ذخیره سازی و صادرات نفت خام کشور را رصد کنند.‌

وی افزود:به این نکته دقت کنید که این اولین بازدید مدیرعامل شرکت ملی نفت در ۱۰ سال اخیر از قلب صادرات نفت خام کشور است که ناشی از تغییر رویکرد دولت سیزدهم و نتیجه انتخاب مدیرعاملی از جنس نفت است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد:در این سفر ضمن بررسی کامل فرآیند دریافت، ذخیره سازی، اندازه گیری و صادرات نفت خام بازدیدی از تأسیسات پایانه‌نفتی خارگ انجام و تصمیمات مناسبی جهت حل مسائل و چالش‌های شرکت که بعضاً سال‌ها وجود داشتند، گرفته شد.

اسدروز خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به تعهد صنعت نفت به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود در پایانه خارگ، مسائل این حوزه با حضور مقامات مسؤول از جمله نماینده ولی فقیه و امام جمعه ، نماینده مردم بوشهر، گناوه ، دیلم و خارگ و  … بررسی و تصمیمات مؤثری اتخاذ شد.

وی گفت: اما اگر بخواهم به نقش شرکت پایانه‌های نفتی ایران در اجرای راهبرد آمادگی برای افزایش حداکثری ظرفیت صادرات اشاره کنم باید بگویم که از اولین روزهای تکلیف به افزایش صادرات با برگزاری جلسات منظم اقدامات متعددی به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه ریزی و در مرحله اجرا قرار گرفت که اگر بخواهم به صورت خلاصه به نتیجه آن اشاره کنم، در یک جمله خلاصه می‌شود: امروز هر میزان نفتی که شرکت ملی نفت ایران تولید کند، پایانه‌های نفتی ایران قادر است آن را صادر نماید.

مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران در پایان یادآور شد: احداث مخازن جدید، باز سازی و تعمیرات اسکله‌ها، تعمیرات اساسی نیروگاه تولید برق، تعمیرات اساسی مخازن ذخیره سازی، انجام اقدامات اصلاحی در اسکله‌ها و مخازن، تعمیرات اساسی یدک کش‌ها، نوسازی ناوگان ماشین‌های آتش نشانی از جمله اقداماتی هستندکه در مراحل مختلف پیگیری و اجرا قرار دارند.

(پنج شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۷:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید